Laptopy gamingowe

Gra na standardowym komputerze nie posiadającym odpowiednich parametrów technicznych nie daje tyle radości, co spędzanie wolnego czasu przy profesjonalnym sprzęcie. Warto więc zawsze poważnie rozważyć pomysł zakupu laptopa dedykowanego do gier.
Laptop do gier z prawdziwego zdarzenia to wydatek rozpoczynający się od kwoty około trzech tysięcy złotych. Za taką kwotę można kupić sprzęt na przyzwoitym poziomie, choć warto pamiętać, że najlepsze laptopy gamingowe mogą być zdecydowanie droższe.
Dobry laptop do gier powinien cechować się kilkoma kluczowymi elementami. Dysk twardy w laptopie gamingowym odgrywa istotną rolę. Z niego pobierane są dane gry. Jeśli proces ten przebiega zbyt wolno, gra zacina się, a rozgrywka nie daje graczowi wiele przyjemności, a może stać się powodem irytacji. Najlepszym wyborem w tej sytuacji jest zakup nośnika SSD. On stanie się gwarantem błyskawicznego odczytu oraz zapisu danych. Różnice pomiędzy a taką opcją a rozwiązaniami znajdującymi zastosowanie w standardowych laptopach jest zauważalna na pierwszy rzut oka. Nośnik SSD jest niestety wyraźnie droższy od klasycznych nośników HDD. W dłuższej perspektywie jest to jednak opłacalny zakup. Dysk SSD w laptopach gamingowych działa najczęściej w oparciu o jeden z dwóch interfejsów. Nie ma jednak większych różnić pomiędzy oboma wariantami, dlatego ta kwestia nie ma aż tak dużego znaczenia . Do wyboru mamy dwa typy interfejsów: M.2 lub ATA III. Nośniki z drugim typem złączą są nieco mniejsze, ale nie pogarsza to jakości i szybkości odczytu.

laptop-power.pl

Redakcja SBI