Telewizor Smart TV – dlaczego dobrze mieć Smart TV w telewizorze?

Wiele osób, które będą chciały wymienić swój telewizor na nowy model, z całą pewnością rozważy telewizor Smart TV. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Smart TV w telewizorze to bardzo przydatna funkcjonalność, która może przemienić nasz ekran w prawdziwe centrum domowej rozrywki. Co warto wiedzieć o Samsung Smart TV i dlaczego warto, żeby Twój następny telewizor był inteligentny?

Telewizor Smart TV – czym jest Smart TV?

Zanim przejdziemy do kwestii różnych czynności, jakie może wykonać użytkownik wyposażony w telewizor Smart TV, warto poświęcić chwilę na wyjaśnienie, czym w ogóle jest ta technologia. Mówiąc najbardziej ogólnie, Smart TV w telewizorze pozwala na to, by połączyć go z internetem. Daje mu to cały wachlarz nowych możliwości, których próżno byłoby szukać w telewizorze pozbawionym tej funkcji, jak chociażby możliwość uruchomienia na nim swoich ulubionych serwisów streamingowych.

Niezależnie od tego, czy mamy telewizor 32, czy telewizor 55 cali Smart TV będzie mogło zapewnić nam dostęp do ulubionych treści, bez konieczności przeskakiwania po kanałach telewizyjnych w poszukiwaniu czegoś ciekawego. Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Jeszcze do niedawna za wadę Smart TV można było uznać cenę tej technologii, jednak obecnie Smart TV to standard i bez problemu znajdziemy telewizor wyposażony w inteligentne funkcje w każdym przedziale cenowym. Tym samym zdecydowanie warto postawić na telewizor Smart TV, jeśli szukamy nowego urządzenia do naszego salonu czy sypialni.

Smart TV w telewizorze i jego zalety

Kiedy myślimy o Samsung Smart TV, zdecydowanie jego największą zaletą jest możliwość wyboru, jaką daje nam ta opcja. Wynika to z bardzo prostego powodu – mając telewizor, który możemy podłączyć do internetu i odbierać praktycznie dowolne treści, nie jesteśmy przy tym skazani na to, co aktualnie jest wyświetlane w telewizji. Oczywiście nawet w telewizorze bez Smart TV można rozwiązać ten problem, ale wymaga to od nas dodatkowych przewodów, przejściówek czy urządzeń jak pendrive obsługiwanych dodatkowymi pilotami – w przypadku Smart TV nie ma takiej konieczności, gdyż wszystko odbywa się bezprzewodowo.

Telewizor Smart TV może się przeobrazić także w użyteczne narzędzie pracy. W dzisiejszych czasach spora część z nas wykonuje swoje obowiązki poza biurem. W takich sytuacjach trudno sobie wyobrazić bardziej komfortowy ekran niż ten, jakim dysponuje telewizor 55 cali Smart TV. Może się on stać nie tylko świetną przestrzenią roboczą, ale chociażby także wyświetlaczem do zdalnego komunikowania się z resztą naszego zespołu.

Ze względu na to, że telewizor Smart TV może być wyposażony w dowolną aplikację ze sklepu APPS, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić z niego sprzęt do odtwarzania muzyki. Korzystając z popularnych muzycznych serwisów stremingowych, możemy przenieść nasze ulubione playlisty na ekran telewizora.

Ostatnią funkcją telewizora Smart TV, jaką dzisiaj poruszymy, jest możliwość udostępniania na nim ekranu telefonu. To dobre rozwiązanie w chwilach, kiedy jesteśmy zmęczeni po pracy i chcemy dać odpocząć naszym oczom przy klasycznym przeglądaniu smartfona. Z telewizorem Smart TV można to zrobić na ogromnym ekranie!

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Redakcja SBI