Strona główna
Bezpieczeństwo
Tutaj jesteś

Przewód ze złącza Lightning na USB – czy warto go mieć?

30 marca 2021 Przewód ze złącza Lightning na USB

Zastanawiasz się czy przejściówka ze złącza Lightning na USB będzie Ci potrzebna? Kiedy można ją wykorzystać i jaki przewód najlepiej wybrać? Na te pytania odpowiemy w poniższym poradniku.

Przewód ze złącza Apple Lightning na USB pozwala w wygodny sposób podłączyć  iPhone’a, iPada lub iPoda do komputera. Długi przewód, o długości 2 metrów zapewnia komfortowe korzystanie zarówno w domu jak i np. w biurze.

Jakie zalety posiada przewód USB 2.0 do iPhone’a, iPada i iPoda?

Zaletą Apple Lightning jest możliwość ładowania baterii i synchronizacji oraz funkcjonalne ładowanie z gniazdka elektrycznego.

Do głównych cech złącza zalicza się przede wszystkim solidną, dwustronną konstrukcję, co zapewnia długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie.

Na co warto zwrócić uwagę kiedy wybiera się nowoczesny przewód Apple Lightning?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, w tym także te niecertyfikowane i podrobione. By uniknąć zakupu tego typu złączy Apple warto zwrócić uwagę na detale. Co istotne, firma Apple zaleca używanie oryginalnych produktów, ale nie każdy potrafi takie rozpoznać. Tymczasem jest to konieczne by uniknąć pewnych problemów, w tym np. uszkodzenia urządzenia z systemem iOS lub też przewodu. Używanie tzw. podróbek może ponadto powodować odpadnięcie albo też silne nagrzanie i brak dopasowania konkretnego złącza do urządzenia, co ma wpływ na codzienne funkcjonowanie. Jeszcze innym problemem jest brak synchronizowania lub ładowania urządzenia. Dlatego warto sprawdzać oznaczenia, które znajdują się na pudełkach.

I tak, certyfikowane produkty Apple mają na opakowaniu logo, które wyróżnia tę firmę – tj. MFi: Mogą się też pojawić akcesoria oznaczone starszą wersją, które cały czas dostępne są na rynku.

Jakie inne cechy szczególne posiada przewód?

Jeśli chodzi o inne cechy szczególne, które posiada przewód to jest to m.in. napis: „Designed by Apple in California” oraz: „Assembled in China”. Czasami zamiast nich jest też napis:„Assembled in Vietnam” lub „Indústria Brasileira”. W oryginalne znajduje się on w odległości około 18 cm od złącza USB, a na końcu można odczytać numer seryjny.

Jeśli chodzi o złącza Apple Lightning i USB to można rozpoznać też laserowo naniesione oznaczenia, które świadczą o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. Takich produktów zdecydowanie powinno się unikać.

Wiele osób wskazuje, że Apple Lightning w iPhone’ach i iPadach to znacznie lepsze rozwiązanie niż USB-C i dobry wybór dla miłośników tego typ gadżetów, o ile mamy do czynienia z oryginalnym produktem, a nie podróbką.

Redakcja SBI

Nasz portal oferuje obszerną gamę treści związanych z bezpieczeństwem w sieci, najnowszymi trendami w marketingu, finansach oraz biznesie. Dzięki praktycznym poradom i aktualnym informacjom czytelnicy mogą lepiej zrozumieć zmieniający się świat online, prowadzić bardziej efektywny biznes oraz skutecznie zarządzać swoimi finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Agencja ochrony - jakiej szukać?
Serwis ppoż. – jak często go wykonywać?
kurtkę zimową męską roboczą

Jesteś zainteresowany reklamą?