Laptop dobieramy odpowiednio do wykonywanej pracy

Laptop do pracy. Do jakiej pracy? Pracy na miejscu, czy na wyjazdach? Przykładem pracy na miejscu jest praca redaktora, tłumacza, copywritera, pisarza lub dziennikarza. Oni wszyscy wykorzystują laptop do pracy nad tekstem. Dla nich bardziej przydatny będzie laptop o przekątnej ekranu 15,6 lub nawet 17,3 cala. Są też osoby, które korzystają z laptopa w czasie podróży służbowej, na przykład reporterzy. Dla nich najważniejsze jest, aby używany przez nich laptop był stosunkowo lekki. Taki laptop, używany na przykład przez reportera sportowego, powinien mieć przekątną ekranu 14 cali lub nawet mniej.
Następną ważną cechą komputera używanego do pracy jest pojemność baterii i jak najdłuższy okres pracy przy jej wykorzystaniu. Osoby pracujące na miejscu prawie zawsze mogą włączyć ładowanie baterii. Osoby pracujące w terenie potrzebują laptopa długo pracującego przy wykorzystaniu baterii.
Dla osób pracujących na miejscu bardzo ważna jest odpowiednia (wygodna) klawiatura oraz stosunkowo duża przestrzeń do pracy, którą wykonują.
Dla osób w swojej pracy korzystających z laptopa potrzebne są urządzenia działające cicho i nieprzegrzewające się.

Podsumowując:
Osobie pracującej na miejscu potrzebny jest laptop do pracy: o przekątnej ekranu 15,6 cala lub nawet 17,3 cala (duża przestrzeń do wykonywania pracy); wygodna klawiatura; urządzenie działające cicho i nieprzegrzewające się. Ważne jest także, czy laptop został solidnie wykonany i posiada odpowiednie wyposażenie.
Osoba pracująca w terenie potrzebuje laptopa do pracy: o przekątnej 14 cali lub mniejszy; musi też mieć baterię działającą przez dłuższy okres.

luxlife.pl

Redakcja SBI