Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Jak zapewnić ochronę firmowej poczty elektronicznej?

13 września 2021 poczta elektroniczna

Jednym z podstawowych kanałów wymiany informacji w każdym przedsiębiorstwie, i to niezależnie od tego, czy mówimy o lokalnym biznesie, czy też o międzynarodowej korporacji, jest firmowa poczta elektroniczna. Jest ona bardzo prosta w obsłudze, ale jednocześnie stanowi jeden z łatwiejszych celów dla cyberprzestępców. Przed atakami hakerskimi można jednak skutecznie się bronić. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Poczta firmowa – dlaczego jej ochrona jest tak ważna?

Poczta elektroniczna, obok komunikatorów, jest jednym z najczęściej używanych narzędzi pozwalających zachować płynność przekazywania informacji zarówno wewnątrz struktur firmowych, jak i poza nimi – przy nawiązywaniu kontaktów z partnerami biznesowymi. W wiadomościach e-mail często przesyłane są poufne dane, które nie mogą zostać przechwycone przez osoby niepożądane. Hakerzy próbują jednak wykradać je na wiele sposobów, uciekając się do różnego rodzaju wirusów, ataków phishingowych czy też scamów. Powodzenie ich działań oznacza narażenie firmy nie tylko na problemy w zarządzaniu, ale także na poważne konsekwencje prawne, finansowe czy wizerunkowe. Nie dziwi więc fakt, że przedsiębiorcy chcą inwestować w zaawansowane systemy ochrony informacji, które skutecznie udaremnią ataki cyberprzestępców.

Firmowa poczta elektroniczna – jak ją chronić?

Prężny rozwój branży IT umożliwia korzystanie z coraz bardziej zaawansowanych narzędzi ochrony danych przesyłanych drogą elektroniczną. Specjaliści skupiają się przede wszystkim na skutecznym kodowaniu transmisji danych w dwojaki sposób – zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz struktury firmy. Nie bez znaczenia okazuje się również instalacja wydajnego programu antywirusowego, jego umiejętna konfiguracja oraz regularne aktualizacje. Dużo też mówi się o filtrach antyspamowych i antywirusowych, które powinny być nieodłączną częścią architektury serwerów poczty.

Ochrona poczty elektronicznej to aspekt nadrzędny, którego wydajność należy nieustannie monitorować i udoskonalać. Można też skorzystać z usług Ochrony Poczty, którą proponuje firma Netia: https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/bezpieczenstwo/netia-ochrona-poczty. Bazą dla jej działania jest platforma Forcepoint, osadzona w chmurze Netii, która dla uzyskania najwyższego poziomu zabezpieczeń wykorzystuje tak zaawansowane narzędzia jak: anty-Malware + Sandbox, anty-Wirus, anty-SPAM, anty-Phishing oraz DLP (Data Leak Protection). Obecność modułu DLP w tym zestawieniu jest niezwykle istotna w kontekście kompleksowej ochrony danych osobowych i regulacji zawartych w RODO.

Warto też zaznaczyć, że korzystanie z usług Ochrony Poczty od Netii to minimum obowiązków czy kosztów inwestycyjnych dla przedsiębiorców. Nie trzeba kupować sprzętu i martwić się o jego utrzymanie, ponieważ Netia chroni naszą pocztę za pomocą maszyn wirtualnie osadzonych we własnym Data Center.

Redakcja SBI

Nasz portal oferuje obszerną gamę treści związanych z bezpieczeństwem w sieci, najnowszymi trendami w marketingu, finansach oraz biznesie. Dzięki praktycznym poradom i aktualnym informacjom czytelnicy mogą lepiej zrozumieć zmieniający się świat online, prowadzić bardziej efektywny biznes oraz skutecznie zarządzać swoimi finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tablet dla dzieci
Przydatność namiotów reklamowych
dokumenty

Jesteś zainteresowany reklamą?