Smartwatch – wszystko, o czym powinieneś o nich wiedzieć!

Smartwatche przebojem wtargnęły na rynek i na pewno szybko nie ustąpią. Klienci coraz chętniej stawiają właśnie na taki rodzaj zegarków, zamiast stawiać na urządzenia klasyczne. Nic jednak dziwnego, bo smartwatch w porównaniu do zwykłego zegarka ma sporo więcej funkcji. Tak naprawdę to przepaść między tymi urządzeniami. No dobrze, ale kiedy można mówić o smartwatchu, a nie zegarku? Jak działa to urządzenie, a także jakie powinno posiadać funkcje? Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu!

1. Co to jest smartwatch?

2. Jak działa smartwatch?

3. Jakie funkcje powinien posiadać dobry smartwatch?

4. System operacyjny w smartwatchu – jakie są dostępne?

Czy wiesz, gdzie możesz kupić smartwatche największych i najpopularniejszych producentów? Jeśli chcesz kupić urządzenia wysokiej jakości, które będą spełniać Twoje wszelkie oczekiwania pod względem wykończenia, ale i funkcji, postaw na stronę Neonet, gdzie znajdziesz także produkty w dobrych cenach. Oto link, który przeniesie Cię do strony sklepu internetowego: https://www.neonet.pl/.

Co to jest smartwatch?

No dobrze, zacznijmy więc artykuł od tego, czym tak naprawdę jest ten smartwatch. Kiedy w ogóle można mówić o takim urządzeniu, czy istnieje jakiś punkt, który po przekroczeniu sprawia, że zegarek staje się smartwatchem? Można tak powiedzieć. O smartwatchu można mówić wtedy, kiedy oprócz podstawowej funkcji wyświetlania godziny, czy daty, zapewnia nieco więcej. Co na przykład? Szereg innych możliwości, najpopularniejsza wydaje się być możliwość zwolnienia, często nawet wysyłania smsów innym! Wystarczy taki smartwatch połączyć poprzez Bluetooth z telefonem. Takie sparowanie sprawia, że tak naprawdę Twój smartphone jest w zegarku! Rozszerzenie działania o coś więcej, niż tylko data i godzina. Takie urządzenia można nazwać smartwatchami. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości na temat tego, czym jest smartwatch i kiedy można tak powiedzieć o zegarku.

Jak działa smartwatch?

Tak naprawdę technika działania smartwatcha jest bardzo podobna do smartphone. Tutaj również sercem jest procesor, a wszystko działa na systemie operacyjnym jednego z producentów. Co więcej, smartwatch po założeniu na nadgarstek mierzą parametry organizmu. Wszystko za sprawą odpowiednich punktów pomiarowych pod tarczą. Dzięki temu na urządzeniu, czyli już na tarczy wyświetlają Ci się wszelkie informacje na temat tętna, często ciśnienia krwi, a także tego, jaką aktywność aktualnie wykonujesz. Oczywiście smartwatch to nie tylko mierzenie tętna. Przecież podstawowym zadaniem jest wskazywanie godziny i daty, tego nie może zabraknąć. Czy to koniec? Oczywiście, że nie! Za sprawą odpowiedniego systemu operacyjnego, a więc oprogramowania, a także łączności Bluetooth smartwatch może wyświetlać wszelkie informacje z Twojego smartphone’a. Chcesz wiedzieć, kto do Ciebie zadzwonił? Może chcesz oddzwonić, wysłać SMS, czy włączyć odtwarzacz muzyki? Funkcji jest naprawdę mnóstwo, ale o nich za chwilę.

Jakie funkcje powinien posiadać dobry smartwatch?

Niemal każdy inteligentny zegarek oferuje dokładnie takie same funkcje, jakie masz w swoim telefonie. Nic więc dziwnego, że to właśnie smartwatch często zastępuje Ci smartphone. Przecież wystarczy spojrzeć na tarczę i kilka razy „tapnąć” w nią, aby coś wybrać. Nie musisz wyciągać telefonu z kieszeni, odblokowywać go, po czym zrobić, co trzeba i znów wpakować go do kieszeni – ze smartwatchem oszczędzasz czas. No dobrze, jakie jeszcze funkcje powinien posiadać dobry smartwatch nie licząc tego, że powinien zastąpić Ci telefon w praktycznie 100 procentach? To między innymi zliczanie spalonych kalorii, czy bieżące monitorowanie pracy serca, o czym już nieco wspomnieliśmy w poprzednim akapicie. To wciąż nie koniec, smartwatch powinien zapewnić Ci możliwość śledzenia postępów i statystyk po wykonanym treningu. Niektóre urządzenia tego rodzaju są wyposażone w funkcję NFC. Jeśli więc nie jesteś przystosowany do płatności kartą lub gotówką, często robisz to właśnie telefonem, to zastąp go smartwatchem z taką funkcją! Czy wiesz, że smartwatche, przynajmniej niektóre mają możliwość wrzucenia do nich karty SIM? Tak, mają do tego slot! Wtedy możesz dzwonić zegarkiem bez konieczności parowania go z telefonem! Chcesz kupić takie urządzenie? W takim razie sprawdź tutaj, co dla Ciebie przygotowano: https://www.neonet.pl/smartwatche-i-zegarki/smartwatche.html.

System operacyjny w smartwatchu – jakie są dostępne?

Głównym systemem operacyjnym, który jest wybierany chyba najczęściej to Wear OS, dawniej był to Android OS. Jak można się domyślać, jest to rozwiązanie proponowane przez firmę Android. To jednak nie wszystko, możesz także wybrać Tizen, czyli system oparty na Linuxie, najczęściej stosowany w smartwatchach Samsunga. Jak możesz się domyślać, istnieje także osobny system operacyjny dla urządzeń firmy Apple. Jest to Watch OS, który oferuje bardzo szybką funkcjonalność i szeroki zakres aplikacji do wyboru. Istnieją także inne, autorskie systemy operacyjne, ale nie są tak dobrze rozwinięte, jak te trzy powyżej.

Redakcja SBI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.