Czy kryptowaluty są bezpieczne?

Rynek na całym świecie został zalany przez kryptowaluty. Coraz więcej osób, nawet tych sceptycznie nastawionych, zaczyna się interesować tym tematem. Wiele niedoświadczonych użytkowników jednak nie wie, od czego zacząć i czy jest to w ogóle warte zachodu. Istnieje wiele różnych teorii i krążących po Internecie informacji, które mogą być mylnie odbierane. Dlatego warto poznać cały temat od postaw i dowiedzieć się, jakie są wady i zalety takich inwestycji. Czy kryptowaluty są bezpieczne? Dowiesz się w tym artykule!

Kryptowaluty a bezpieczeństwo – czy warto w nie inwestować? 

Rynek kryptowalut, jak każdy inny rynek walutowy, jest niepewny i zmienny. Od tego, jaka jest sytuacja na świecie, w handlu, przemyśle i w praktycznie każdej większej branży zależy, jaki kurs ma dana waluta. Nie ma nigdy w pełni pewności, jak zachowa się kurs. Oczywiście analitycy i specjaliści przewidują sytuację na rynku i w wielu przypadkach takie badania są trafne. Jednak nieoczekiwane okoliczności lub nagłe zmiany mogą okazać się bardzo kosztowne. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo – kryptowaluty są tak samo bezpieczne, jak inne waluty. Nie trzeba bać się tutaj nielegalności czy kłopotów z wypłacalnością. Wszystko jest zgodne z prawem, jeśli tylko odpowiednio o wszystko zadbamy.

Zalety kryptowalut – dlaczego warto w nie inwestować? 

Kryptowaluty, jak na przykład Bitcoin, są międzynarodowym środkiem płatniczym. Oznacza to, że nie trzeba korzystać z pomocy żadnych pośredników czy też przewalutować posiadanej sumy, aby zapłacić nią w dowolnym miejscu. Co więcej, transakcje są natychmiastowe. Nie trzeba czekać na księgowanie i dostępność środków. Warto też wiedzieć, że transakcje kryptowalut są znacznie bezpieczniejsze od przelewów pieniężnych. Mimo to zawsze powinniśmy pozostać czujni i sprawdzać wszystkie ważne aspekty. Co ciekawe, taka kryptowaluta jak Bitcoin jest chroniona  przed inflacją. Może dojść tylko do wartości 21 milionów na rynku. W momencie osiągnięcia tej górnej granicy nie będzie możliwe pojawienie się nowych Bitcoinów. Nie ma czegoś takiego, jak dodrukowanie pieniędzy w przypadku krytpowalut. Ostatnia zaleta to anonimowość – kryptowaluty w pełni ją nam zapewniają. Więcej dowiesz się na gielda-kryptowaluty.pl

Jakie wady mają kryptowaluty? 

Największą bolączką jest stosunkowa świeżość tej formy płatności. Wciąż powstają nowe strony, oferty i specjaliści, którzy mówią, jak stosować i korzystać z takich walut. Jednak potwierdzenie słuszności ich tez i informacji od nich pobieranych jest problematyczna. Często są to oszuści lub osoby, które wcale nie znają się na tym rynku. Informacje z różnych źródeł, które nie są pewne, zwykle pomijają kwestie wad takich rozwiązań. Musisz więc wiedzieć, że kryptowaluty nie są kontrolowane przez światowe instytucje finansowe ani też nie mają swojego banku centralnego. Stabilność tej waluty nie jest więc zapewniana przez żadne kontrole, stąd duże wahania na rynku kryptowalut. 

Choć mają one swoje wady i zalety, to mimo wszystko warto zainteresować się tym tematem. Być może właśnie Tobie uda się zarobić naprawdę dużo, jeśli tylko dobrze poznasz realia tego świata. 

Redakcja SBI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *