Odbiór mieszkania od dewelopera – na to musisz zwrócić uwagę!

W ostatnim czasie rynek mieszkań bardzo prężnie się rozwija. Pojawia się coraz więcej mieszkań i ofert, a wszystko znika w mgnieniu oka! Deweloperzy sprzedają swoje budynki jeszcze za nim w ogóle powstaną. Mamy więc tylko plan i dużo czasu, aby dobrze zaplanować swoje przyszłe mieszkanie. Jednak powinniśmy się skupić nie tylko na aranżacji i remoncie. Pierwszym krokiem na nowej drodze jest odbiór mieszkania od dewelopera. Należy się do tego dobrze przygotować i wiedzieć, na co zwrócić uwagę! Dzięki temu nie damy naciąć się na żadne usterki i niedopracowania!

Odbiór techniczny – na czym to polega? 

Odbiór mieszkania od dewelopera polega na technicznym sprawdzeniu całej konstrukcji. Sprawdzamy, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z umową i obowiązującymi normami budowlanymi. To jedyna szansa, aby zgłosić swoje zażalenia. Deweloper będzie musiał poprawić wszelkie niedociągnięcia i oddać mieszkanie w stanie, w jakim powinno być. Wszystko zostaje spisane w specjalnym protokole. Choć może nam się wydawać, że kupno mieszkania od dewelopera to nic trudnego, to jednak odbiór techniczny jest tutaj bardzo ważny. Powinniśmy dokładnie sprawdzić całość. Jednak niektórych rzeczy nie widać na pierwszy rzut oka. Dopiero specjalista potrafi ocenić, czy wszystko jest odpowiednio wykonane. 

Odbiór mieszkania od dewelopera ze specjalistą – czy to się opłaca? 

Najlepszym rozwiązaniem, które daje nam gwarancję właściwego odbioru technicznego, jest wynajęcie specjalisty. Doświadczona osoba znająca się na wszystkich przepisach budowlanych i normach dokładnie wie, gdzie należy zaglądnąć i co sprawdzić. Odbiór mieszkania od dewelopera cena za specjalistę jest różna i zależna od wielu czynników. Należy więc indywidualnie dowiedzieć się, ile taka usługa będzie nas kosztować. Odbiór mieszkania specjalista zajrzy wszędzie tam, gdzie sami nawet nie pomyślelibyśmy, aby zajrzeć. Niektóre usterki nie są widoczne od razu, jednak w późniejszym czasie okazują się bardzo dokuczliwe. Aby tego uniknąć naprawdę warto skorzystać z pomocy doświadczonego fachowca. Odbiór mieszkania ze specjalistą kosztuje, ale w późniejszym czasie zyskujemy spokój i pewność, że nic nas już nie zaskoczy. 

Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku – nie daj się zaskoczyć! 

Warto wiedzieć, jak wygląda kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku. Choć może wydawać się to proste i szybkie, to czasem napotyka się wiele problemów. Jeśli wcześniej będziemy o takich rzeczach wiedzieć, to dużo łatwiej będzie nam się z nimi uporać! Warto więc korzystać z pomocy doświadczonych osób nie tylko przy samym odbiorze mieszkania, ale już przy planach zakupu. Wszystko przebiegnie o wiele sprawniej, a nasz nowy dom nie będzie nas niczym zaskakiwał – oczywiście negatywnie! Niech kupno mieszkania będzie przyjemnością i radością pozbawioną wszelkich problemów. 

Redakcja SBI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *