Jak nadać paczkę za pomocą usług InPost?

Wysyłanie paczek za pomocą usług InPost jest proste i wygodne. Jeśli nigdy tego nie robiłeś, to sprawdź ten krótki poradnik. Są w nim zawarte wszystkie ważne informacje. Możesz wybrać tę opcję, która jest dla Ciebie najwygodniejsza – sprawdź!

Nadaj przesyłkę przez InPost Szybkie Nadania

Pierwsza opcja to skorzystanie z opcji Szybkich Nadań. W ten sposób mamy możliwość wysłania przesyłki przez Paczkomaty InPost. Ceny paczek zaczynają się od 12,99 zł brutto. Tyczy się to wysyłki z Paczkomatu do Paczkomatu. Druga opcja to nadanie w Paczkomacie i wysłanie do domu odbiorcy. Wtedy ceny zaczynają się od 14,99 zł brutto. 

W Szybkich Nadaniach należy najpierw określić właśnie formę wysyłki. Kolejny etap to określenie rozmiaru przesyłki. Są trzy grupy, z których każda ma inną cenę. To właśnie od tego czynnika, czyli wielkości, w głównej mierze uzależniony jest koszt dostawy. Następny krok to uzupełnienie danych nadawcy oraz odbiorcy. Na koniec zaznaczamy odpowiednie zgody i opłacamy przesyłkę. Na podany adres mailowy zostanie wysłana etykieta. Wystarczy teraz pójść do wybranego Paczkomatu, zeskanować kod i wysłać przesyłkę!

Nadaj przesyłkę przez InPost Manager Paczek

InPost Manager Paczek to opcja dla osób, które założą konto na stronie internetowej. 

To bardzo wygodna opcja, którą szczególnie docenią osoby wysyłające większe ilości paczek. Tak i osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Z poziomu Managera Paczek można zlecić odebranie przesyłek przez kuriera InPost z domu czy siedziby firmy. Istnieje możliwość nadania kilku na raz. Oczywiście można wysłać je także za pomocą Paczkomatu. Wystarczy podać e-mail oraz numer telefonu odbiorcy, rodzaj przesyłki, adres dostawy i wybrać ewentualne opcje dodatkowe. Następnie wszystko jest podsumowane i gotowe do opłacenia i wysłania. Nie musimy uzupełniać swoich danych, gdyż są one automatycznie uzupełnione z naszego profilu. W ten sposób można założyć także konto dla naszego biznesu. Sprawdź informacje tutaj: https://inpost.pl/wysylam

Wysyłanie z InPost – szybko, łatwo, wygodnie

Nadawanie paczek z kurierem InPost to bardzo prosta sprawa. Wartym uwagi jest fakt, jak wiele opcji wysyłania przesyłek mamy! Można zrobić to nie tylko przez stronę internetową. Dla osób preferujących załatwianie spraw z poziomu telefonu istnieje dedykowana aplikacja na smartfona. Dla tych, którzy wszystko planują na ostatnią chwilę jest także opcja wysłania paczki prosto z Paczkomatu! Wystarczy zabrać przesyłkę ze sobą i kierować się instrukcjami na ekranie Paczkomatu. Opcji jest wiele, a wszystkie jak najprostsze i przejrzyste. Systemy wysyłania z InPost są dostosowane do każdej osoby. Na pewno nie natrafi się na żadne problemy, bo wszystko idzie jak po maśle! 

Redakcja SBI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.