Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Hosting strony. Jaki rodzaj wybrać?

21 września 2023 hosting

Jednym z najważniejszych elementów, oprócz nazwy domeny, o jakich należy pamiętać, tworząc własną stronę internetową, jest hosting, czyli udostępniona przez zewnętrzną firmę przestrzeń dyskowa, na której przechowywane są wszystkie pliki związane z konkretną witryną. Hosting www wpływa m.in. na widoczność witryny w sieci, a także szybkość jej działania. Czasami już tani hosting www gwarantuje te parametry na dobrym poziomie. Istnieją jednak różne rodzaje hostingów. Jaki najlepiej wybrać? Podpowiadamy.

Czym jest hosting?

Hosting stron internetowych to usługa oferowana przez firmy hostingowe, w ramach której udostępniona nam zostaje przestrzeń dyskowa na zewnętrznym serwerze. W tym miejscu przechowywane są wszelkie obrazy, treści, multimedia i inne pliki budujące naszą witrynę internetową. Dzięki hostingowi strona jest również widoczna w sieci. Dlatego zanim zdecydujemy się na tani hosting www, powinniśmy wiedzieć, czym kierować się przy wyborze takiego serwera, a także jakie rodzaje hostingu dostępne są na rynku. 

Dobór odpowiedniej usługi zapewni nam nie tylko lepszą widoczność w sieci, a więc pozycję w wynikach wyszukiwania Google, dzięki czemu zyskamy nowych klientów lub czytelników, ale także będzie miał wpływ na szybkość ładowania witryny. Jest to niezwykle istotne, ponieważ użytkownicy rezygnują z przeglądania stron, które zbyt wolno się ładują.

Hosting współdzielony

Hosting www dostępny jest w kilku różnych wariantach. Pierwszym jest opcja bezpłatna. Jednak polecana jest ona wyłącznie początkującym osobom, a jej parametry techniczne pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego nawet w sytuacji, kiedy interesuje nas tani hosting www, powinniśmy zastanowić się nad opcją współdzieloną. 

Jest to jedna z najpopularniejszych usług oferowanych przez firmy hostingowe, w ramach której, korzystające z hostingu osoby współdzielą miejsce na jednym serwerze. Każdy użytkownik ma przydzielone miejsce na gromadzenie plików, lecz już parametry takie jak pamięć RAM czy wydajność procesora, są wspólne. Główną zaletą tej opcji jest fakt, iż jest to tani hosting www. Sprawdza się on w niektórych przypadkach, jednak nie jest polecany, jeżeli chcemy stworzyć sklep internetowy.

Hosting VPS

Kolejny dość popularny i tani hosting www to hosting VPS. Jest to również opcja współdzielona, ponieważ zasoby na dysku udostępniane są różnym użytkownikom. Jednak jest to rozwiązanie bardziej zaawansowane technologicznie niż hosting współdzielony, ponieważ każdy użytkownik ma przypisaną określoną ilość pamięci RAM, wydajność procesora, a także pojemność na dysku. W związku z tym funkcjonowanie innych stron nie wpływa negatywnie na widoczność czy szybkość ładowania naszej witryny.

Serwer dedykowany

Chcąc zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa witryny internetowej, warto postawić na tzw. serwer dedykowany. Jak sama nazwa wskazuje, w takim przypadku serwer nie jest już z nikim współdzielony. Wymaga on jednak zarządzania przez administratora, aby poprawnie funkcjonował. To z kolei wiąże się z koniecznością poniesienia dość dużych kosztów na taki hosting www. Opcja ta daje jednak największe możliwości w zakresie kontroli nad posiadaną stroną, a także jej bezpieczeństwem. Z tego powodu decydują się na nią zazwyczaj duże firmy, które przetwarzają dane swoich klientów lub kontrahentów.

Niektóre firmy hostingowe w swojej ofercie posiadają również hosting elastyczny. Jest on przeznaczony dla osób, dla których hosting VPS to nieco za dużo i nie będą one w stanie wykorzystać jego możliwości.

Redakcja SBI

Nasz portal oferuje obszerną gamę treści związanych z bezpieczeństwem w sieci, najnowszymi trendami w marketingu, finansach oraz biznesie. Dzięki praktycznym poradom i aktualnym informacjom czytelnicy mogą lepiej zrozumieć zmieniający się świat online, prowadzić bardziej efektywny biznes oraz skutecznie zarządzać swoimi finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Transport morski - kompleksowy przewodnik
outsorcing obsługi celnej
hosting

Jesteś zainteresowany reklamą?