Strona główna
Bezpieczeństwo
Tutaj jesteś

Generator haseł – Bezpieczne hasła

5 października 2018 generator haseł

Ostatnie lata przyniosły gwałtowny rozwój technologii. Na każdym kroku, każda sfera życia zostaje wprowadzana do przestrzeni cyfrowej. Otaczają nas dziesiątki urządzeń. Bez komputera, smartfona nikt już nie jest w stanie sprawnie funkcjonować. Cyfryzacja życia, ze sfery stricte zawodowej, przeniosła się na każdą dziedzinę życia prywatnego. Firmy dostarczają, nie tylko coraz bardziej wydajne komputery, telefony o niezwykłych możliwościach, ale też coraz częściej w ofercie pojawiają się inteligentne lodówki kuchenki. Wszystko sterowane cyfrowo. Coraz szybszy i stabilny Internet pozwala na spinanie wszystkich domowych urządzeń w jedną, inteligentną sieć. Do tego poczta elektroniczna, bankowość elektroniczna, portale społecznościowe, i dziesiątki miejsc, które stają się niezbędne dla codziennego funkcjonowania. Większość z tych miejsc wymaga zarejestrowania się, stworzenia nowego konta. Konta, które zostanie zabezpieczone hasłem. I tu pojawia się problem.

Bezpieczna  sieć

Hasło jest podstawowym elementem bezpiecznego funkcjonowania w cyfrowym świecie. Niemal w każdym tygodniu można usłyszeć informacje na temat spektakularnego włamania się hackerów do jakieś sieci, często dane osób prywatnych zostają wykradzione i wykorzystane do popełnia przestępstwa. Dlatego tak istotna jest kwestia bezpieczeństwa. Badania prowadzone przez firmy specjalizujące się w tworzeniu zabezpieczeń wskazują, że tworzone hasła są bardzo często symboliczne. Na liście polskich wciąż najczęściej stosowanych haseł widnieje pospolite „haslo123”, często jest to własne imię, data urodzenia. Dane, które osoba zainteresowana dostępem do zaszyfrowanej treści jest w stanie zdobyć bez większego problemu. Dlatego ustawienie dobrego, skutecznego hasła jest bardzo ważne. Hasło musi być silne i niepowtarzalne, a także nie może w żaden sposób się kojarzyć z osobą używającą.

Generator haseł – szybka pomoc

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na unikalne, ale też silne hasła, powstał generator haseł. Może być to aplikacja instalowana na urządzeniu, bardzo często jest dostępna bezpośrednio ze strony internetowej. Rozwiązanie to pozwala na wygenerowanie unikalnego hasła, które będzie mogło być zastosowane dla ochrony różnego rodzaju kont. Generator haseł pozwala na określenie parametrów, które powinny być uwzględnione przy tworzeniu kodu dostępu. Przygotowując się do wygenerowania hasła, można określić, czy mają być użyte tylko duże, czy małe litery, czy mają zastać zastosowane znaki specjalne . Generator pozwala również na wykluczenie określonych znaków, a także wskazania długości hasła. Wszystko to powoduje że szybko otrzymujemy jednostkowe i unikalne hasło.

Generator haseł w Google Chrome

Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja, która jest obecnie na etapie testowym w Google Chrome. Przeglądarka posiada wbudowany generator haseł. Ponieważ jest to funkcja testowa należy ją samemu uruchomić. Można to zrobić poprzez wpisanie w pasek adresu przeglądarki: chrome://flags. Pozwoli to wejść w zaawansowane jej ustawienia, gdzie wyszukując słowo „password” otrzyma się dostęp do funkcjonalności, która umożliwi ustalanie indywidualnych i co najważniejszych silnych haseł z poziomu przeglądarki.

Zarówno generatory, która instalujemy na komputerze, czy te on-line pozwalają na szybkie wygenerowania hasła, które zapewni bezpieczeństwo danych. A to jest bezcenne.

outsorcing obsługi celnej

Redakcja SBI

Nasz portal oferuje obszerną gamę treści związanych z bezpieczeństwem w sieci, najnowszymi trendami w marketingu, finansach oraz biznesie. Dzięki praktycznym poradom i aktualnym informacjom czytelnicy mogą lepiej zrozumieć zmieniający się świat online, prowadzić bardziej efektywny biznes oraz skutecznie zarządzać swoimi finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Agencja ochrony - jakiej szukać?
Serwis ppoż. – jak często go wykonywać?
kurtkę zimową męską roboczą

Jesteś zainteresowany reklamą?