Dlaczego warto skorzystać z faktoringu w PragmaGO?

Coraz więcej przedsiębiorców w Polsce korzysta z usług faktoringowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w dwóch miejscach. Po pierwsze: niektóre branże są bardziej od innych narażone na powstawanie zatorów płatniczych – długie terminy płatności faktur, skomplikowane i wrażliwe na zmiany łańcuchy dostaw, dynamiczna sytuacja rynkowa (na przykład na rynku mieszkaniowym) – to wszystko wywiera wyraźny wpływ na przedsiębiorców. Zatory płatnicze z kolei najłatwiej pokonać właśnie korzystając z faktoringu.  

Drugim z istotnych powodów rosnącej popularności faktoringu w Polsce jest szybkość realizacji usługi. Przedsiębiorca, który ma do wyboru finansowanie bankowe lub faktoring, wybierze raczej to drugie, jeżeli zależy mu na tym, by uzyskać szybki dostęp do środków.  

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z faktoringu w PragmaGO! 

Finansowanie faktur a faktoring online 

Sporym atutem firm faktoringowych jest bogata oferta dopasowana do różnych potrzeb klientów biznesowych. Nie inaczej jest w PragmaGO – faktor ten oferuje nie tylko usługę faktoringu online, ale również finansowanie faktur. Czym różnią się od siebie te dwa produkty?  

Finansowanie faktur 

To jednorazowa usługa dla przedsiębiorców, którzy chcą uzyskać dostęp do środków należnych im z tytułu wystawionej faktury. Twoja firma nie musi już czekać 30, 60, a nawet 90 dni na pieniądze, które jej się należą. Zamiast tego wystarczy zgłosić wystawioną fakturę do finansowania i dysponować środkami już po kilku godzinach! 

Finansowanie faktur jest najszybciej realizowaną usługą finansową w portfolio PragmaGO – od momentu złożenia wniosku przez przedsiębiorcę, do chwili, w której pieniądze pojawiają się na jego koncie firmowym, mija nie więcej niż dwie godziny! Za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest system szybkiej weryfikacji kontrahenta: klient we wniosku zgłasza fakturę wystawioną na konkretnego dłużnika, a system PragmaGO automatycznie sprawdza jego finanse, by ocenić jego sytuację i na tej podstawie wydać decyzją dotyczącą faktoringu. W przypadku pomyślnej weryfikacji i wyrażeniu przez kontrahenta zgody na cesję wystarczy, że klient potwierdzi chęć zrealizowania transakcji kodem SMS, a środki niezwłocznie trafią na konto jego firmy. 

Faktoring online 

Ta usługa stanowi z kolei lepszy wybór dla przedsiębiorców, którzy prowadzą regularne interesy z klientami wymagającymi wystawiania faktur z długim terminem płatności. Jeżeli firma wystawia takie faktury dla wielu klientów, mogą pojawić się problemy z płynnością finansową – system podatkowy w Polsce wymaga odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy w danym okresie rozliczeniowym, niezależnie od tego, czy płatność faktycznie wpłynęła na konto firmy, czy też przedsiębiorca wciąż oczekuje na zapłatę ze strony kontrahenta. Faktoring online daje przedsiębiorcy dostęp do odnawialnego limitu faktoringowego, w ramach którego – do ustalonej na etapie zawierania umowy kwoty – może finansować faktury wystawiane stałym klientom. Dzięki temu zyskuje stały dostęp do gotówki i może skupić się na realizowaniu zadań biznesowych, zamiast martwić się terminowością swoich kontrahentów. 

Faktoring w PragmaGO 

Dużą zaletą faktoringu w PragmaGO są nie tylko dostępność i szeroki wachlarz usług, ale także przejrzyste koszty usługi i możliwość ubezpieczenia należności na wypadek niewypłacalności kontrahenta. Warto także pamiętać, że przedsiębiorcy korzystający z faktoringu online mogą w ten sposób finansować nie tylko faktury sprzedażowe, ale także faktury kosztowe. 

Dowiedz się więcej o faktoringu online https://pragmago.pl/faktoring-online/ 

Artykuł sponsorowany

Redakcja SBI