Popularne gry w 2020 roku

Dzieci jak wiadomo są bardzo pojętne i chłoną wszystkie nowości niczym gąbka. Dla nich obsługa komputera to nie problem, bo mają z nim do czynienia na co dzień. Nic więc dziwnego, że wirtualny świat pochłania ich bez reszty, a gry takie jak Moviestarplanet wciągają je niczym bezkresny ocean.

      Na czym polega czar platformy do gier Moviestarplanet? Chyba na tym, że można na niej robić wiele rzeczy naraz. Które dziecko nie chciałoby się wcielić w rolę znanego projektanta, który ubiera znane gwiazdy. Albo komu nie przypadłoby do gustu projektowanie domu marzeń od podstaw. Jest to co prawda bardzo czasochłonne zajęcie, ale właśnie na dopracowaniu wszystkich najmniejszych szczegółów dekoracyjnych polega cała przyjemność.

        Podobnie jest z tworzeniem wirtualnych looków i wszelkich avatarów na Moviestarplanet. By powstała pełnowymiarowa postać, trzeba włożyć w jej tworzenie mnóstwo zaangażowania i wyobraźni. Ponadto, by w ogóle móc rozwijać swoją postać, trzeba zbierać star coins, czyli po prostu pieniądze. Dostaje się je, gdy wykonuje się wyznaczone zadania, ale można je również wyłożyć z własnej kieszeni, by samodzielnie rozwijać wygląd i charakter ulubionej postaci. Gra Moviestarplanet to swego rodzaju novum, bo uczy nie tylko kreatywności i samodzielności, lecz także oszczędzania na upragniony cel. W końcu, by zebrać wyznaczoną liczbę diamentów, potrzeba nawet kilka miesięcy.

       Podobnie odczucia i wrażenia u dzieci co Moviestarplanet wywołuje Momio, czyli przyjazna dzieciom sieć społecznościowa. Na Momio również można tworzyć swój prywatny, wirtualny świat. Gry Momio wyróżnia łatwość założenia konta, atrakcyjna wizualnie grafika i fakt, iż żeby się dobrze bawić nie trzeba mieć wcale dużo pieniędzy na wirtualnym koncie. Zresztą te można częściowo samemu pozyskać, zawierając przyjaźnie z obecnymi w grze zwierzętami.

      Plusem tej gry jest także fakt, że można w krótkim czasie od pierwszego zalogowania oswoić sobie wirtualne zwierzątko i zaadaptować dla niego odpowiednią przestrzeń mieszkalną. Momio to gra interaktywna, lecz nie oznacza to, że nie niesie ze sobą żadnych wartości. Po pierwsze uczy dziecko otwartości na świat i tego, by docenić wszystkich jego mieszkańców. Po drugie dzięki niej dziecko może rozwinąć swoje zdolności plastyczne. A po trzecie logując się na niej- zyskuje ciekawą alternatywę, gdy na dworze plucha i nie ma warunków do zabawy na świeżym powietrzu.

       Roblox to z kolei opowieść o przygodach dwójki bohaterów o imieniu Vito i Bella. Przeżywają oni różne przygody, które dziecko może obserwować na ekranie swojego komputera. Przy czym nie ma ono praktycznie żadnych możliwości na przebieg gry. Może być tylko jej biernym obserwatorem. Dzięki Robloxowi dziecko widzi, jak jest skonstruowany wirtualny świat Vito I Belli i może te podpatrzone wzorce przenosić na przykład do takich platform jak Moviestarplanet. Życie Vita i Belli i cały Roblox, chociaż są fikcyjne, to okazują się wciągające niczym brazylijski serial. Dzieciaki z zapartym tchem oczekują na Youtube na kolejny odcinek Robloxa, bo są niezmiernie ciekawe, co tym razem spotka parę tytułowych bohaterów.

Redakcja SBI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *