Zarobki na YouTube – Ile zarabia YouTuber?

Prawdą jest, że Youtube zdominował internet nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ten amerykański serwis, który swoją siedzibę ma w Kalifornii, od 2005 roku pozwala użytkownikom korzystać z ogromnej biblioteki różnorodnych filmów, których tematyka jest tak ogromna, że ciężko wymienić wszystkie zagadnienia poruszane w filmikach. Ponadto ich zasób jest praktycznie nieskończony.

Portal umożliwia także na czynny udział w życiu społeczności Youtube- można oceniać filmiki, wystawiać komentarze, ale najciekawszą formą jest stworzenie własnego kanału i umieszczaniu tam własnych produkcji. Niestety, aby odnieść sukces, prowadząc kanał, potrzeba dużo pracy, zaangażowania, chęci oraz szczęścia. Ponadto tylko najciekawsze pomysły mają szanse wybić się w internecie.

Ile zarabia YouTuber?

Jeśli chciałbyś zacząć zarabiać jako youtuber, wiedz, że zarobki na samym początku są bardzo niskie, a nakład pracy dość duży. Dlatego powinieneś być cierpliwy, nie załamywać się pierwszymi porażkami i wytrwale dążyć do celu.

Oto kilka informacji na temat zarabiania pieniędzy w serwisie Youtube.

Podstawą i najbardziej dochodową częścią są reklamy. To właśnie Adsence generuje większą część przychodów Youtubera. Reklamy pojawiają się w postaci m.in. banerów na filmiku lub krótkich reklam przed i w trakcie odtwarzania.

Reklama

Reklama może ujawniać się w trochę innym znaczeniu. Twórcy lokują produkty na swoich produkcjach. Najczęściej taka forma dotyczy filmików Youtuberów znanych i z dużą ilością wyświetleń, ponieważ reklama powinna dotrzeć do jak największej liczby osób.
Często nawet zdarza się, że znane twarze internetu występują w telewizyjnych spotach reklamowych.

Wyświetlenia

Kolejną kwestią są wyświetlenia. Cena wyświetleń może się różnić z powodu różnych tematyk filmików. Największą popularnością cieszą się filmy lifestylowe oraz gamingowe. Za około 10 000 wyświetleń można zarobić aż lub tylko 10 Euro. Niestety jest to wciąż za mało, zważając na ogrom pracy i zaangażowania ze strony twórcy.

Donate

Następnym źródłem dochodu są tzw. donate, które często mają miejsce na steamach. Są to dowolne kwoty pieniędzy, które są przelewane na konto twórcy przez oglądających. Przekazywanie pieniędzy jest dobrowolne, a steamerzy cieszą się z każdej kwoty.

Własna marka

Dobrze prosperujący Youtuber powinien zainwestować we własną markę. Otworzenie internetowego sklepu z własnymi gadżetami lub ubraniami przynosi świetne zyski, ale warunkiem jest zatrudnienie drukarni lub wytwórni produktów. Alternatywą jest otworzenie własnej działalności.

Eventy

Uczestnictwo w różnych eventach i zostanie ambasadorem marki to sposób dla bardzo popularnych twórców, którzy posiadają silną i stabilną sytuację w internecie. Z dużą ilością fanów wypromowanie marki staje się bardzo łatwe, a znani producenci na tym zyskują.

Oczywiście to ile zarabiają youtuberzy jest uzależnione od czynników podanych powyżej. Należy pamiętać, że nie zawsze Youtube to dobry pomysł na pełnoetatową pracę. Prowadzenie kanału powinno być na początku formą rozrywki, do czasu, gdy działalność przerodzi się w coś poważniejszego.

Redakcja SBI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *