Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak zamknąć konto w PKO przez Internet? Czy to możliwe?

24 maja 2022


PKO Bank Polski to jedna z największych instytucji bankowych w naszym kraju. Ogrom i powszechność firmy nie musi jednak przekładać się koniecznie na jakość świadczonych przez nią usług, czy też jej innowacyjność. Świadczy o tym chociażby fakt, że dopiero niedawno PKO BP dało swoim klientom możliwość zamknięcia konta przez Internet, bez wychodzenia w domu. Paradoksalnie, to jak późno PKO wprowadziło tak podstawową funkcję jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie z niej korzystają. Tylko jak zamknąć konto w PKO przez Internet? Czy jest to wygodniejsze od innych metod?

Czy da się w ogóle zamknąć konto PKO przez Internet?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, funkcja zamykania konta online jest nowością w PKO BP, a wielu użytkowników ciągle jest przekonanych, że da się to zrobić jedynie stacjonarnie. Tymczasem wystarczy kilka kliknięć aby raz na zawsze pożegnać się z bankowością w PKO Banku Polskim. Jak dokładnie to zrobić? Klienci banku mogą w tej kwestii wybrać pomiędzy dezaktywacją konta na stronie internetowej IPKO oraz zrobieniem tego w aplikacji mobilnej IKO. W obu przypadkach proces ten wygląda tak samo. Wystarczy otworzyć kategorię „moje sprawy”, z której następnie przechodzi się do zakładki „dyspozycje i zaświadczenia”. Stamtąd już bardzo łatwo jest otworzyć zakładkę „konta”, w której można wybrać konkretny rachunek i kliknąć przycisk „zamknij konto”. Oczywiście w przyszłości PKO BP może wprowadzić drobne zmiany w interfejsie aplikacji, dlatego instrukcja opisana powyżej może trochę się różnić od rzeczywistości w zależności od tego kiedy czytasz ten artykuł.

Inne sposoby na zamknięcie konta bez wizyty w oddziale

Oczywiście nie każdy kto chce szybko zamknąć konto w PKO lubi korzystać z bankowości internetowej. Wiele osób woli bardziej tradycyjne rozwiązania lub po prostu nie ufa aplikacjom bankowym. Czy takie osoby muszą jednak koniecznie udać się do oddziału PKO BP w celu złożenia wniosku o zamknięcie konta? Cóż, niestety PKO Bank Polski nie praktykuje zamykania konta przez infolinię. W innych bankach taka możliwość jest bardzo wygodna, ponieważ poza wygodnym dokonaniem wszystkich formalności bez opuszczania domu klient ma również do dyspozycji konsultanta, któremu może zadawać dowolne pytania. Niemniej, istnieje jeszcze jedna metoda aby uniknąć stania w długich kolejkach w oddziale banku. Mowa tu o listownym złożeniu wymówienia, które można wysłać zarówno do centrali PKO BP, jak i oddziału w którym założyło się konto bankowe. Wniosek można napisać samemu, jednak najlepiej jest wydrukować gotowy wzór ze strony PKO i po prostu wypełnić puste rubryki. Robiąc to należy jednak mieć na uwadze, żeby w okresie wypowiedzenia koniecznie wpisać liczbę 30 lub większą. Bank tylko w niektórych sytuacjach dopuszcza szybsze zamknięcie rachunku, dlatego też taki wniosek spotkałby się z odmową. Dowiedz się więcej na kredytnaplus.com.pl

Nie wypłacaj wszystkich pieniędzy w okresie wypowiedzenia!

Jest jeszcze coś o czym trzeba pamiętać zamykając konto w PKO, niezależnie od tego czy robi się to stacjonarnie, listownie, czy też przez Internet. Chodzi o kwestię pieniędzy pozostałych na koncie. Oczywiście, pieniądze należą do właściciela i może on nimi dowolnie zarządzać. Niemniej, jeśli nie zostawi się na koncie kwoty pokrywającej miesięczną opłatę, rachunek stanie się zadłużony i nie będzie można go zamknąć. Warto zostawić na koncie nieco większą ilość pieniędzy niż to, co jest konieczne do pokrycia rachunków. W ten sposób można mieć pewność, że pieniędzy na pewno starczy, a konto zostanie zamknięte po okresie wypowiedzenia. Oczywiście cała nadwyżka zostanie zwrócona właścicielowi.

Redakcja SBI

Nasz portal oferuje obszerną gamę treści związanych z bezpieczeństwem w sieci, najnowszymi trendami w marketingu, finansach oraz biznesie. Dzięki praktycznym poradom i aktualnym informacjom czytelnicy mogą lepiej zrozumieć zmieniający się świat online, prowadzić bardziej efektywny biznes oraz skutecznie zarządzać swoimi finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kryptowaluty
kredyt konsolidacyjny

Jesteś zainteresowany reklamą?