Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak zabezpieczyć skrzynkę?

3 lutego 2023 Jak zabezpieczyć skrzynkę


W dobie Internetu coraz to więcej osób spędza czas na przeglądaniu mediów społecznościowych, oglądaniu filmów, czytaniu wiadomości, a także w wysyłaniu i odbieraniu e-mail. Jak dobrze wiemy, internet z pozoru może wydawać się bezpieczny, ponieważ przeglądamy go z perspektywy własnego telefonu lub komputera. Niestety tak nie jest i to właśnie w sieci czeka na nas wiele niebezpieczeństw, na które warto się przygotować.

W jaki sposób zabezpieczyć pocztę w domu?

Wiele użytkowników internetu podczas codziennego korzystania może natrafić na oszustów, którzy będą chcieli włamać się na nasze konta. Aby nasza poczta e-mail była bezpieczna, warto zastosować się do kilku porad, które pomogą spać nam spokojnie.

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy poczynić, aby nasza skrzynka pocztowa była bezpieczna, jest ustawienie odpowiedniego hasła, które zawierać będzie duże i małe litery, a także cyfry i znaki specjalne. Kombinacja hasła musi być trudna do rozwiązania przez ludzi oraz programy do hakowania. Co więcej, hasło użyte do zabezpieczenia poczty powinno się różnić od tych, które używamy do bankowości. Do zwiększenia bezpieczeństwa w sieci przyczyni się również dwuetapowa weryfikacja, którą możemy założyć i dzięki której zyskamy dodatkowe zabezpieczenie w postaci kodów wysyłanego na numer telefonu.

Kolejnym istotnym elementem jest nieotwieranie przez nas wiadomości pochodzących z nieznanych źródeł. W tym celu możemy użyć oprogramowania antyspam. Dzięki niemu niechciane wiadomości nie będą zaśmiecać naszego komputera i skrzynki odbiorczej. Warto także postawić na dobry program antywirusowy, do którego pomocy będziemy w stanie przeskanować otrzymane maile, przez co będziemy wiedzieć, czy są bezpieczne.

Bezpieczeństwo w miejscach publicznych

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że logując się do sieci publicznych lub publicznych komputerów, możemy również paść ofiarą skradzenia danych. Jak dobrze wiemy, wiele miejsc ma otwarty dostęp do sieci, logując się do niej, musimy pamiętać o tym, że osoba chcąca przejąć nasze konto też ma do niej dostęp. Dlatego najlepiej otwierać pocztę z domu.

Niebezpieczeństwo również niesie za sobą korzystanie z komputerów publicznych na przykład w bibliotekach miejskich. Trzeba pamiętać, że ktoś na nich mógł zainstalować oprogramowanie, które zapamiętuje dane do logowania. Przez takie działania możemy zostać okradzeni z pieniędzy.

Bezpieczeństwo w sieci powinno stanowić dla nas priorytet. Programy takie jak antyspam umożliwiają nam zabezpieczenie swojego komputera przed niechcianym spamem. Jeżeli dołożymy starań, aby nasza poczta była zabezpieczona wtedy nasze pieniądze i dane będą również bezpieczne.

Redakcja SBI

Nasz portal oferuje obszerną gamę treści związanych z bezpieczeństwem w sieci, najnowszymi trendami w marketingu, finansach oraz biznesie. Dzięki praktycznym poradom i aktualnym informacjom czytelnicy mogą lepiej zrozumieć zmieniający się świat online, prowadzić bardziej efektywny biznes oraz skutecznie zarządzać swoimi finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Transport morski - kompleksowy przewodnik
outsorcing obsługi celnej
hosting

Jesteś zainteresowany reklamą?