Jak wybrać dobry telefon?

Kiedy decydujemy się na zakup nowego smartfona, czeka nas nie lada wyzwanie. Na rynku elektroniki znajdziemy wiele modelów, które na pierwszy rzut oka różnią się tylko ceną i wyglądem. Niestety nie możemy na podstawie tych dwóch elementów podjąć dobrej decyzji, dotyczącej zakupu wydajnego telefonu. Istotne są bowiem części do smartfonów, które znaleźć można wewnątrz obudowy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nowego egzemplarza? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Pamięć wewnętrzna

Jak wiadomo, przeciętne urządzenie składa się z wielu części do smartfonów. Kiedy zostaną połączone w całość, możliwe jest prawidłowe uruchomienie telefonu. Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście pamięć wewnętrzna. To właśnie ona informuje nas o tym, jak dużą liczbę danych jesteśmy w stanie pomieścić. Na dzień dzisiejszy standardem są modele z 8 Gb lub 16 Gb, co z pewnością jest wystarczające dla większej części użytkowników. Coraz częściej jednak znajdziemy egzemplarze, które posiadają nawet 64 Gb. Warto jednak wiedzieć o tym, że dostępną pamięć możemy bez większych problemów rozbudować. Zarówno najnowsze smartfony, jak i te trochę starsze, posiadają slot na kartę pamięci. Kiedy ją zakupimy, możemy cieszyć się dodatkowym nośnikiem danych, na którym możemy przechowywać filmy, muzykę, obrazy, a także wiele innych plików i folderów.

Pamięć RAM

Na podstawie części do smartfonów możemy stwierdzić, z jak wydajnym urządzeniem mamy do czynienia. Jednym z ważniejszych parametrów, o którym często zapominamy, jest pamięć RAM. To właśnie dzięki niej możliwe jest wykonywanie wielu czynności jednocześnie. Z pewnością każdemu zdarzyła się kiedyś sytuacja, w której jednocześnie graliśmy w grę, słuchaliśmy muzyki i pisaliśmy ze znajomymi. Gdyby nie pamięć RAM, nie byłoby to możliwe.

Procesor 

Nie można zapominać o bardzo istotnej części do smartfona, jaką jest procesor. To właśnie on koordynuje pracą pozostałych podzespołów. Nie bez przyczyny nazywany jest „mózgiem” czy też „sercem” urządzenia. Dodatkowo odpowiada za wykonywanie wszelkich procesów, a oprócz tego wykonuje niezbędne obliczenia. Jak sprawdzić czy dany procesor jest odpowiednio wydajny? Kluczowe znacznie ma w tym przypadku ilość rdzeni i taktowanie. Ten drugi aspekt informuje nas o tym, jaką ilość poleceń CPU jest w stanie wykonać w ciągu sekundy. Warto także sprawdzić czy procesor, który wybieramy, posiada sztuczną inteligencje. Ma to znaczący wpływ na szybkość jego działania.

Redakcja SBI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *