Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Zarabianie na kontach bankowych – czy się opłaca?

18 sierpnia 2020


Rynek bankowy staje się w coraz większym stopniu rynkiem nasyconym. Charakterystyczną cechą takiego rynku jest to, że trudno jest pozyskiwać nowych klientów. Większość posiada określone produkty czy korzysta z wybranych usług w konkretnej firmie. W ten sposób występuje duża konkurencja o nowego klienta.

Produkty kierowane do nowych klientów

W celu przyciągnięcia nowych klientów banki stosują coraz bardziej rozbudowane akcje marketingowe. Pojawiają się liczne promocje, które mają sprawić, że potencjalny klient wybierze rachunek bankowy w realizującym promocję banku. W poszczególnych promocjach można liczyć na uzyskanie za założenie osobistego konta:
– bony zakupowe,
– gotówkę,
– vouchery,
– darmowe prowadzenie konta.
Najwięcej na zakładaniu rachunków bankowych można zyskać, gdy korzysta się z różnych promocji jednocześnie. Wykorzystując promocje bankowe w ten sposób można zyskać od kilku do nawet kilkunastu tysięcy w przeciągu kilkunastu miesięcy. Natomiast ważne jest, aby rozsądnie wybierać poszczególne oferty promocyjne.

Jak wybierać oferty promocyjne?

Jeśli zarabianie na kontach bankowych ma być opłacalne ważne jest zapoznanie się z różnymi produktami bankowymi oferowanymi w wersji promocyjnej. Bardzo ważne jest skupienie się na sprawdzeniu warunków, które stawia bank klientowi, a od których uzależniona jest nagroda. Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z regulaminem wybranej promocji. Wówczas można mieć pewność, że nie przeoczy się żadnych punktów regulaminowych, które mogą nie być korzystne dla klienta. W tym względzie trzeba brać pod uwagę, że bardzo często punkt regulaminu, który jest korzystny dla jednego klienta może nie być korzystny dla innego.
Generalnie, gdy chce się zarabiać na kontach bankowych warto szukać promocji, przy których łatwo jest uzyskać nagrodę. Im prostsze oraz mniej rozbudowane wymagania, tym taka promocja będzie znacznie lepsza. W wielu bankach można uzyskać nagrodę za założenie darmowego konta, na które co miesiąc musi wpływać stała kwota przez określony czas. W wielu bankach przy promocjach taka kwota musi wpływać jedynie przez kilka miesięcy. Następnie wypłacana jest nagroda określone w promocji w postaci bonu podarunkowego czy gotówki przelewanej bezpośrednio na konto.

Polecanie promocyjnych rachunków bankowych

Dodatkowe korzyści mogą uzyskać osoby, które polecają założenie rachunków w ramach promocyjnych ofert. Przy wielu promocjach zyskać może zarówno osoba zakładająca konto, jak też polecający. W ten sposób, gdy znajdzie się osoby chcące skorzystać z takiej promocji wówczas można zyskać jeszcze więcej. Oczywiście najwięcej mogą na tym zyskać osoby posiadające rozbudowane kanały w mediach społecznościowych czy popularne strony internetowe, gdzie mogą polecać skorzystanie z promocji bankowej. Jednak nawet, gdy z promocji skorzysta się ze znajomymi czy członkami rodziny uzyskane korzyści mogą być jeszcze większe.
Wiele osób, które zarabiają na promocjach oferowanych przez różne banki decydują się na wykorzystanie opcji polecenia osobistego konta. Uzyskane nagrody mogą być w takim przypadku być nawet kilkadziesiąt procent wyższe. Niezbędne jest jednak wyszukanie takich ofert promocyjnych, które są w stanie zapewnić większe korzyści przy wykorzystaniu poleceń. Trzeba brać pod uwagę, że nie wszystkie banki zapewniają takie oferty.

Jak wyszukiwać oferty promocyjne?
Jeśli chce się sprawdzić wszystkie promocje na konta osobiste, warto jest wykorzystać serwisy internetowe, które pozwalają w jednym miejscu sprawdzić produkty wszystkich banków w jednym miejscu. Takie porównanie pozwala szybko wyszukać wszystkie oferty promocyjne. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia oceny, które z nich przyniosą największe korzyści. Następnie można sprawdzić szczegóły dotyczące tego na jakich warunkach skorzystać można z wybranej promocji.
Szczegółowe informacje dotyczące promocji bankowych można sprawdzić na stronach internetowych należących do konkretnego banku. W tym względzie wszystkie instytucje bankowe mają obowiązek zaprezentować regulaminy dotyczące korzystania z kont bankowych.

Redakcja SBI

Nasz portal oferuje obszerną gamę treści związanych z bezpieczeństwem w sieci, najnowszymi trendami w marketingu, finansach oraz biznesie. Dzięki praktycznym poradom i aktualnym informacjom czytelnicy mogą lepiej zrozumieć zmieniający się świat online, prowadzić bardziej efektywny biznes oraz skutecznie zarządzać swoimi finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Transport morski - kompleksowy przewodnik
outsorcing obsługi celnej
hosting

Jesteś zainteresowany reklamą?